Jakie są zalety korzystania z FileMaker 

Obecnie każde przedsiębiorstwo musi zadbać o to, by sprawnie zarządzać zarówno swoimi aplikacjami, dostosowywać je do swoich potrzeb i zmieniać, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Bardzo przydatnym oprogramowaniem, który w kompleksowy sposób rozwiązuje obszar gromadzenia, przetwarzania i udostępniania danych innym użytkownikom.

Jak działa FileMaker

FileMaker jest narzędziem, za pomocą którego jesteśmy w stanie stworzyć swój własny autorski system do gromadzenia danych takich jak zbieranie zamówień, utrzymywanie bazy danych klientów, czy bazy obsługującej kolejki zgłoszeń. Struktura oprogramowania sprawia, iż za jego pomocą możemy zaprojektować zaawansowany, wzajemnie powiązany model bazy danych, który pokryje wiele działów firmy jednocześnie, włączając w to finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi czy produkcję i sprzedaż. Obecnie na rynku jest wiele systemów tego typu, lecz ich funkcjonalność nie jest idealnie dopasowana do firmy i nie raz bywa tak, że sama firma musi dostosowywać swoje procesy do posiadanego oprogramowania. FileMaker cechuje się bardzo wysoką elastycznością, dzięki czemu sami możemy zaprojektować sobie aplikacje, która w maksymalny sposób będzie pokrywać nasze wszystkie potrzeby. Za pomocą FileMaker, użytkownik jest w stanie udostępnić swoje bazy danych innym osobom, one natomiast mogą uzyskać do nich zdalny dostęp bez względu na to, gdzie obecnie się znajdują. To dodatkowo sprawia, iż jest to narzędzie dobrze sprawdzające się w pracy w wieloosobowym zespole.

Jakie są zalety korzystania z FileMaker

Ogromną zaletą oprogramowania jest fakt, iż jest on kompatybilny z wszystkimi dostępnymi na rynku bazami danych jak Microsoft SQL czy Oracle. Dodatkowo może współpracować z excelem. FileMaker jest ponad to wieloplatformowy – nie ma żadnych przeciwwskazań, by pracować z bazą danych za pomocą urządzeń Apple takich jak Iphone czy Ipad.

Business obraz autorstwa suksao - www.freepik.com